Jyväskylän yliopisto ja Gredi yhteistyöhön
Jyväskylän yliopisto on aloittanut yhteistyön Gredin kanssa, ja ottanut käyttöön digitaalisen brändin- ja aineistonhallintapalvelun Gredi Content HUBin. Se on tietoturvallinen pilvipalvelu, johon pystytään kokoamaan käyttäjien kannalta helposti löydettäväksi ja hyödynnettäväksi yhtenäisesti kaikki aineistot. Jyväskylän yliopisto lähti hyödyntämään palvelua heti kovaan käyttöön.

Jyväskylän yliopiston lukuvuoden 2019-2020 avajaiset 4.9.
”Dynaamiset pohjat oli meille tärkein asia. Koettiin, että niiden avulla saataisiin helpotettua sisäisiä työnkulkuja. Tarkoituksemme oli pystyä tarjoamaan itse muokattavia aineistoja kaikille, ilman graafikon avun tarvetta”, sanoo Miikka Kimari, Jyväskylän yliopiston viestintäpäällikkö.
”Jakelukanavissa, kuten somessa ja muualla, dynaamiset brändihallitut pohjat tukevat meidän erottumista, löytymistä ja näkymistä”, kertoo Tarja Vänskä-Kauhanen, Jyväskylän yliopiston verkkotiedottaja.
”Kiitämme Jyväskylän yliopistoa uudesta asiakkuudesta ja hienosta yhteistyömme alkutaipaleesta! Jyväskylän yliopistolle tekemämme palvelu on tarkoitettu laajaan käyttöön yliopiston ekosysteemissä, sekä helpottamaan päivittäisen työn sujuvuutta kaikilla tietoturvallisesti”, sanoo Gredin toimitusjohtaja Risto Pasanen.
Haluatko kuulla lisää? Lue case
Kiinnostuitko Jyväskylän yliopistosta? Lue lisää
Kiinnostuitko Gredi Content HUBista? Katso 1 minuutin pikavideo
Haluatko kuulla Gredi Content HUBin hyödyistä kaikkien tekijöidesi arjen työn helpottajana? Ota yhteys
Mieluusti lisätietoja antavat:
Miikka Kimari, Jyväskylän yliopisto, viestintäpäällikkö, miikka.kimari@jyu.fi, puh. 050 522 2015
Tarja Vänskä-Kauhanen, Jyväskylän yliopisto, verkkotiedottaja,
tarja.vanska-kauhanen@jyu.fi, puh. 050 361 0971
Risto Pasanen, Gredi, toimitusjohtaja, risto.pasanen@gredi.fi, puh. 040 849 2620
« Sitowise ja Gredi yhteistyöhönGredi tukee Mannerheimin Lastensuojeluliiton työtä »